PoradySport

Ćwiczenia w ramach street workout

Ćwiczenia w ramach street workout

Ćwiczenia street workout – co to takiego? Zastanawiasz się, na czym opiera się tego rodzaju aktywność fizyczna? Przeczytaj nasze fragmenty niniejszego poradnika wirtualnego, abyś przekonał się krok po kroku czym jest trening miejski.
Na pewno warto wspomnieć, że pierwsze tego rodzaju ćwiczenia w ramach street workout wykonywane były na obszarze Stanów Zjednoczonych, gdzie młodzi ludzie uwielbiają wszelakiego typu występy i sporty uliczne. Wystarczy przejść się ulicami Nowego Jorku, aby natrafić na setki osób ćwiczących na otwartej przestrzeni wśród miejskiej zabudowy czy robiących rozmaite sportowe pokazy. Co więcej, street workout stał się szeroko rozpowszechniony już lata temu w krajach dawnego Związku Radzieckiego, więc mimo tego, że aktualnie jest to wydaje się dość nowa aktywność fizyczna, w praktyce wcale nie jest to nic innowacyjnego. Street workout stanowi termin odnoszący się do różnorodnych ćwiczeń realizowanych bez specjalistycznego wyposażenia czy też rozmaitych akcesoriów, ale z zastosowaniem obecnych w miejskiej architekturze elementów stałej zabudowy takich jak parki, czy krawężniki, bądź stopnie i schodki. Jak to możliwe? Czytaj dalej.

kobieta z ciężarem
Ćwiczeniami, które dominują w treningach street workoutowych są między innymi dipy. Mowa tu o charakterystycznych rodzajach pompek, które robione są na poręczach – to nie musi być żadna specjalna poręcz, po prostu zwykła balustrada wpisująca się w miejski krajobraz każdej większej czy mniejszej miejscowości. Jedyne, co jest wówczas wymagane do realizacji treningu opartego na takich pompkach, czy jak ktoś woli dipach, to stabilne podwójne drążki, jakie zamontowane są na stałe w pozycji równoległej do siebie wzajemnie. Można wówczas wykonywać precyzyjne i bardzo męczące ale i przynoszące ogromne efekty wznosy tułowia. Opieramy się na drążkach zachowując stabilność i ćwiczymy.
Autor artykułu:

Share this post